KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16673024
nr 1667 3024
Ulla Wachtmeister
(1926-2013), Sverige
Oljemålning, "Painting the goldfish". Signerad. Olja på duk, 76x50 cm, yttermått inklusive ram: 80x55 cm
Ulla Wachtmeister, svensk konstnär född i Skövde 1926, död 2013 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 9 december 2024
kl 18:11:58
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
9 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ulla Wachtmeister
Läs mer om Ulla Wachtmeister